2022

O našem areálu byl napsán pěkný článek

https://www.pohary-bauer.cz/clanky/ski-areal-dlouhonovice-prijemne-lyzovani-v-orlickych-horach

 

2020

 

2019

Kam letos s dětmi na lyže?

 
 
 

Vyšlo v Orlickém deníku 13. 2. 2014

 

 Vyšlo v Orlickém deníku 25. 3. 2013 

  https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/kdo-na-lyze-vyrazi-v-kratasech-sveze-se-zdarma-20130325.html>


 Orlický deník 10. 12. 2011

Dlouhoňovice nabízejí upravené sjezdovky

Dlouhoňovice /KAM NA LYŽE/ - Konečně se zdá, že by se už opravdu mohla vlády ujmout Paní Zima a potěšit tak všechny, kdo si připravují svou lyžařskou či snowboarďáckou výbavičku a nemohou se dočkat dne, kdy vyrazí na sjezdovky

A to jak do velkých, tak ale i menších středisek, jichž je v našem regionu celá řada. V novém seriálu Orlického deníku přibližujeme právě malá střediska, o nichž třeba fandové lyžování a „prknování“ ani nevědí, a přitom je mají vlastně „za humny“.
Už dlouhá léta nabízí příjemné lyžování Ski areál Na Dlouhých Honech, který leží v centru obce Dlouhoňovice asi 3 km jižně od Žamberka nedaleko silnice vedoucí na České Libchavy. První vlek, a dokonce i osvětlení dlouhoňovické sjezdovky byly uvedeny do provozu už koncem roku 1982. Během dalších let bylo v areálu vykonáno obrovské množství práce a dnes mají Dlouhoňovice moderní středisko s umělým zasněžováním i osvětlením a kvalitními sjezdovkami upravovanými rolbou. Lyžaři najdou v Dlouhoňovicích „modrou“ sjezdovku dlouhou 230 m a „červenou“ sjezdovku o délce 400 m (obě s převýšením 48 m), v provozu je vlek „poma“ (kapacita 650 os./hod.) a malý dětský vlek. Sáňkovat je možné na nedalekém kopci vzdáleném zhruba 60 m.
Parkoviště o kapacitě 50 aut je pod vlekem, parkovné se nevybírá. Bufet najdou návštěvníci střediska v části obslužného objektu. Půjčovna a servis lyží je 200 m od areálu v obchodním domě Helia Sport. V Dlouhoňovicích se lyžuje v pracovní dny vždy od 15 do 20 hodin, o víkendech, svátcích a dnech školních prázdnin od 9 do 18 hodin. Kolem areálu jsou situovány také kvalitní upravované tratě pro vyznavače běžek, v obci lze nalézt ubytování, stravování i další služby.
Info o aktuálním stavu střediska na: www.dlouhonovice.cz/sportoviste

 

 

Vlek zastaví až před půlnocí

Lyžařská střediska v regionu mají dostatek technického sněhu, lyžuje se v Čenkovicích, Dolní Moravě, Českých Petrovicích, ale i v Dlouhoňovicích a v České Třebové.
V Dlouhoňovicích, kde sjezdovku zprovoznili včera, se bude dokonce lyžovat téměř do posledních minut letošního roku, vlek se zastaví čtvrt hodiny před půlnocí, jinak se lyžuje od 9 do 18 hodin. Na sjezdovce je 35 centimetrů technického sněhu.

 

 

Orlický deník:  02.01.2007

Trať postavili krtkové

Orlickoústecko Ač ojediněle a třeba jen dočasně , na některých sjezdovkách se na začátku víkendu lyžovat začalo. Na přání veřejnosti byl spuštěn ve Ski areálu Dlouhoňovice i velký vlek, nadšení lyžaři kličkovali mezi krtčími kopečky na deseticentimetrové vrstvě přírodního sněhu.

Jan Vych

 

Orlický deník  30. 11. 2006

Lyžování nabídne areál hned u města

Dlouhoňovice - Lyžařský areál hodlá i v této zimní sezoně nabízet služby méně náročným sjezdařům vyhledávajícím nenáročné svahy. Výhodou místa je blízkost Žamberku, ale i skutečnost, že z hlavní silnice II/312 je do areálu asi čtvrt kilometru. Za vylepšení označil jednatel místní správy sportovišť Jan Vych kameru, která bude ukazovat okamžitý stav v areálu na webu obce.

(jko)

Orlický deník  21. 11. 2006

Na sníh a mráz čekají lyžaři

Dlouhoňovice - Ačkoliv lyžařský areál v obci neleží vysoko, také tady sledují počasí, kdy začne sněžit a kdy se sníží teplota, aby se mohlo zasněžovat. Jednatel Správy sportovišť Dlouhoňovice Jan Vych uvedl, že "novinkou je kamera, která bude na internetových stránkách obce ukazovat momentální stav v areálu. Na parkovišti se nebude platit za parkování, jsme 200 metrů od hlavní silnice II/312, takže opět přitáhneme lyžaře i na běžecké trasy, které budeme v okolí Dlouhoňovic udržovat." Trasa bude upravena tak, že do stopy nastoupí běžkaři také v Žamberku.

(jko)

 

 

MF Dnes  22. 09. 2006

Co nového v zimní sezóně?

Areál v Dlouhoňovicích nedaleko Žamberka patří k těm malým a níže položeným. "My žádnou novou sezonu nečekáme, u nás se lyžuje pořád," směje se prezident dlouhoňovického Ski-klubu Jan Vych. Kromě travního lyžování tady přes prázdniny provozovali i jízdu na horských koloběžkách. "Novinky? Žádné nechystáme. Vždyť tady je nové skoro všechno. Snad jen skútr šel na generálku, nic víc". VPardubickém kraji si ale konkurují i vleky, které jsou od sebe vzdáleny desítky kilometrů. Malá lyžařská střediska, jaká jsou v Hlinsku, Poličce či v Dlouhoňovicích, dokážou odčerpat klientelu těm velkým."Konkurenci velkých středisek necítíme, naopak spíš nám nadávají. Když je zima jako ta loňská a sníh je i níž, lidi často nahoru ani nedojedou, zůstávají u nás nebo poblíž měst", pochvaluje si Jan Vych z DlouhoňovicJeho slova potvrzuje za druhou stranu i Jiří Zámečník, ředitel společnosti, která provozuje vleky v Čenkovicích."Upřímně řečeno, když se dole sníh udrží, lidi chodí na ty příměstské menší sjezdovky. Pro nás by tak vlastně bylo lepší, kdyby sněhu tolik jako loni nenapadlo" řekl.

 

Orlické noviny  09. 03. 2006

Stopa pro běžkaře vede ze vsi k městu

Dlouhoňovice - Mnozí lyžaři si v poslední době oblíbili nenáročnou sjezdovku v lyžařském areálu za vesnicí. Přijíždějí z okolí, z některých míst na Rychnovsku nebo ze Svitavska. Ti, kteří dávají přednost běžkám, využívají zajímavou běžeckou stopu. Trasa totiž vede z vesnice k Písečné, na okraj Letohradu, podél Lukavice do Žamberka a zpět do Dlouhoňovic. Je stále více navštěvována, před několika týdny měla tvar velké osmičky vinoucí se krajinou, nyní je trochu jiná. Provozovatelé areálu již uvažují o zlepšení pro příští sezónu: hodlají doplnit rolbu frézou, aby mohla obnovit stopu i v případě, že sníh bude zmrzlý.

(jko) Více informací...

 

Orlické noviny  13.01.2006

Běžecká trasa přes Žamberk a dvě vesnice

Dlouhoňovice - Poměrně málo návštěvníků je v průběhu týdne ve středisku. Jak včera uvedl starosta obce Jan Vych, "prohrnuli jsme příjezdou cestu i parkoviště, svah upravujeme rolbou. Běžeská stopa je upravena po přívalu sněhu jen v obci". Do víkendu budou projety i další části obrovské "osmičky", tvoří ji trasa pro běžkaře k Písečné, do Žamberka a zpět do Dlouhoňovic.

 

MF DNES  19. 10. 2005

Silvestr? Jedině Orlické hory, říká manažerka

Žamberk - Nad lidmi, kteří o vánočních svátcích zůstávají v těsné blízkosti cukroví a pečeného masa, kroutí Simona Luczyová hlavou.
Sama každý rok, jakmile vypukne lyžařská sezona, balí batoh, lyže a vyráží na hory. Příchod nového roku slaví již s železnou pravidelností v podhůří Orlických hor. A to i přesto, že sama pochází z Prahy.
Silvestr na horách má nezaměnitelnou atmosféru. Zůstat ve městě by byl pro mě trest,“ říká manažerka pražské počítačové firmy. Rozhodně nejsem městský typ, říká Pražačka s úsměvem. Na přelomu roku vrcholí zimní sezona a pobyty na horách bývají nejdražší. Simona Luczyová si i tak ráda připlatí. Každý se snaží vydělat a ceny jsou někde až o sto procent vyšší. Tři čtyři dny mě v období Silvestra vyjdou na čtyři až pět tisíc, ale jsem ochotná zaplatit, přelom roku je na horách nejkrásnější, konstatuje. Manažerce vyhovují menší sjezdovky
Zimní dovolenou a silvestrovské oslavy plánuje manažerka již dlouho dopředu. Se svými přáteli volí raději menší střediska, kde nebývá na sjezdovkách takový nával. Jsem sice sjezdařka, ale raději mám poklidnější sjezdovky, vyhovuje mi například ta v Dlouhoňovicích, kde nejsou velké fronty. Sjedu si dvakrát třikrát a pak si dám něco pro zahřátí a pozoruji dění kolem, vypráví Luczyová. Jsme skupinka asi deseti lidí. Mnohem raději jezdíme na horské chaty, kde máme soukromí. Již šest let se na sklonku roku vracíme převážně do Orlických hor, říká.
Sněhovou nadílku se snaží žena z Prahy využít co nejčastěji. Na hory vyráží i desetkrát za sezonu. Kdykoliv mi vyjde volný víkend, balím lyže, obvolávám kamarády a razíme na hory, dodává třicetiletá milovnice lyžování a zasněžených hor.

LUCIE JELÍNKOVÁ